Jdi na obsah Jdi na menu
 


ZÁŘÍ 2012

A MÁME TU ZÁŘÍ, PODZIM NA KRKU.

1.9. 2012  

KOZEL JE VE STÁDĚ KOZ, KTERÉ JSEM MU VYBRALA. ZATÍM HO MOC NEZAJÍMAJÍ A ON JE TAKY NE, TO JSEM SI MYSLELA, ŽE BUDU MÍT PRVNÍ TÝDEN V MĚSÍCI PŘIPUŠTĚNO. MUSÍME TO NECHAT NA PŘÍRODĚ. POUŠTÍM JE DO SLEPIČÍHO VÝBĚHU, ABY ZDEVASTOVALI PELYNĚK A RŮZNÝ JINÝ SVINSTVO CO TAM NAROSTLO. MOC JIM CHUTNAJÍ JÍVY A BŘÍZY. KAM DOSÁHNOU, JE OLOUPANÁ KŮRA, LISTÍ OŽRANÝ.   

A JE ROZHODNUTO, POSLEDNÍCH PĚT OBTLOUSTLÝCH KRAV, PŮJDE NA PORÁŽKU. NAHRADÍME  JE DO ZIMY NĚKOLIKA ( JEŠTĚ NENÍ JISTÝ KOLIKA) JALOVIČKAMA. BUDE O ZÁBAVU POSTARÁNO = VÝCHOVA MLADÝCH HOVÁDEK  . 

DĚVČATŮM, CO MI CHODÍ K PONÍKŮM, NASTALY POVINNOSTI, TAK JSEM ZVĚDAVÁ JAK ČASTO ZVLÁDNOU DOCHÁZET.    

8.9.2012

PARDUBICE - KONĚ V AKCI. LONI JSME BYLI V PÁTEK A BYLI JSME CELKEM ZKLAMANÍ, TAKŽE LETOS SE JELO V SOBOTU. POČASÍ BYLO PĚKNÝ, TAK AKORÁT, PO PŘÍJEZDU JSME PRVNĚ OBEŠLY S DANOU STÁJE A PROHLÍDLY SI VŠECHNY KONĚ, TAKY JSME PROŠMEJDILY STÁNKY, DANA SI CHTĚLA KOUPIT VODÍTKO A JÁ CHTĚLA BIČÍK. NEVÍM PROČ, BYLA JSEM PŘESVĚDČENÁ, ŽE ŠAMPIONÁT SHP JE V NEDĚLI, BYLA JSEM PŘEKVAPENÁ, KDYŽ JSEM ZJISTILA, ŽE SE KONÁ TEN DEN. PROGRAM SE NÁM LÍBIL, SPOUSTA KRÁSNÝCH KONÍ A KOSTÝMŮ, VĚTŠINU ČASU JSME BYLY NA TRIBUNĚ. ODJÍŽDĚLY JSME DOMŮ SPOKOJENÝ, VIDĚLY JSME NA VÝSTAVĚ VŠE CO SE DALO.

 12.9.2012

POSLEDNÍCH PĚT KRAV ODJELO NA PORÁŽKU.          

 13.9. 2012

KOZY SE ZAČALY PRSKAT A KOZEL SE ČINÍ, TAK SNAD BUDOU KŮZLÁTKA VČAS.

KIM HNISAJÍ OBĚ OČI, VEČER JÍ DÁM MASTIČKU, NEVÍM KDE K TOMU PŘIŠLA. MUSÍM JÍ UDĚLAT Z KŠTICE COPÁNEK, MÁ POŘÁD ŽÍNĚ PŘILEPENÝ NA OČÍCH. PŘEKVAPUJE MNĚ TWIGGY, SKORO DENNĚ JI VODÍME NA VODÍTKU, ZATÍM JEN PO VÝBĚHU A PASTVINĚ, CHODÍ BEZ VELKÝCH PROTESTŮ, JEN SE NĚKDY ZASTAVÍ, ALE UŽ SE NETRHÁ S PANICKOU HRŮZOU NA VODÍTKU JAKO DŘÍV. NECHCI TO TEDA ZAKŘIKNOUT, ONA JE JAKO DUBNOVÝ POČASÍ. ASI POTŘEBUJE VÍC ČASU, STEJNĚ UVAŽUJU O JEJÍM PRODEJI.

15.9.2012

KIM OČIČKA UŽ NEHNISAJÍ, PŘEŠLO TO SAMO,HMMM, ASI JE MĚLA PODRÁŽDĚNÝ OD MUCH.

19.9.2012

VEČER JSEM ŠPATNĚ ZAVŘELA VRÁTKA KE SLÁMĚ, PONÍCI TO ZJISTILY, NAŠTĚSTÍ ZŘEJMĚ AŽ RÁNO, PŘESTO MĚLY DOST ČASU ČÁSTEČNĚ ROZCUPOVAT JEDEN BALÍK. MĚLA JSEM OBAVU JESTLI DO SEBE NENACPALY TAKY SÍŤ.

SEJEME OZIMOU PŠENICI A JEČMEN.

DOCHÁZÍ K MENŠÍMU KONFLIKTU MEZI MNOU A HOLKAMA CO CHODÍ K PONÍKŮM. DANA ZŮSTÁVÁ, DRUHÁ SLEČNA PŘESTÁVÁ CHODIT.

24.9.2012

MŮJ MILOVANÝ PEJSEK NEDBAL MÉHO VAROVÁNÍ " POMALU, NELÍTEJ JAK BLÁZEN, DO NĚČEHO VRAZÍŠ A NĚCO SI UDĚLÁŠ", VRAZIL DO MNĚ, PŘESNĚ ŘEČENO DO KOLENE. V NOCI JSEM SKORO NESPALA A RÁNO MUSELA NAVŠTÍVIT CHIRURGA. SNAD JE TO JEN NATAŽENÝ VAZ. A ZROVNA JE TAK PĚKNĚ, SPOUSTA PRÁCE. TAK ASPOŇ DĚLÁM HRUŠKOVÝ KOMPOT. OBJEDNALA JSEM SI SÍŤOVINU A BUDU VYRÁBĚT SÍTĚ NA SENO PRO PONÍKY.

MLADÝ SLEPIČKY ZAČÍNAJÍ SNÁŠET.

 KOZY UŽ ZASE, JAKO KAŽDÝ PODZIM, LÁKÁ VÍC TO CO JE ZA OPLŮTKEM, NEŽ TRÁVA NA PASTVINĚ, NĚKOLIKRÁT SE JIM PODAŘILO PŘEKONAT OPLŮTEK. NE VŠEM,HLAVNĚ MLADÝ PROLEZOU.

BÍLÍME CHLÍV.

 
 

 


Archiv

Kalendář
<< červenec / 2022 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 9670
Měsíc: 95
Den: 8